Olanda – Costa Rica: Este acesta ultimul capitol din visul costarican?

28 DECEMBRIE 2014 | Premier League

Costa Rica e marea surpriză a acestui mondial dar cota de 67 pe care i-o dau casele pentru câștigarea mondialului o fac să fie outsiderul acestor sferturi de finală.

Olanda de cealaltă parte este o echipă explosivă, care a arătat că poate întoarce scorul sub presiune. În două rânduri (cu Spania în grupe și cu Mexic în optimi), olandezii au bătut cote de peste 5 atunci când erau conduși și au reușit să se impună (5-1 și 2-1).

De aceea stilul caraibienilor de a se închide în apărare nu pare să aibă sorți de izbândă în această partidă. Așteptăm o victorie la scor a batavilor până la finalul celor 90 de minute, iar cota de 2,35 la handicap Olanda (-1) pe care o afișează Casa Pariurilor este un cadou pentru pariori.